تبلیغات
درخانه همه فن حریف باشید - آموزش-شمع سازی
 
درخانه همه فن حریف باشید
صفحه نخست               تماس با مدیر          پست الکترونیک             RSS              ATOM
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی رعیتی
نویسندگان
نظرسنجی
دوستان عزیز شما دوست دارید مباحث این وبسایت در راستای چه موضوعی باشد؟لینک های مفید
شمع ژله ای ستاره برفی

شمع سازی


 مواد و لوازم مورد نیاز- ظرف شیشه‌ای
- قابلمه
- دماسنج گیره‌دار
- موم ژله‌ای شمع
- شفاف‌کننده قوس و قزح مخصوص ژل
- قاشق فلزی
- فتیله
- رویان
- ستاره تکه‌دوزی‌شده روی رویان
- چسب داغ و نوار چسب روش ساخت:۱. قابلمه را روی حرارت پائین قرار دهید و به مقدار کافی ژل را برای پر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته‌های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید، و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود.
۲. به اندازه یک نوک قاشق چایخوری از شفاف‌کننده قوس و قزحی ژل به ژل اضافه کنید. با قاشق فلزی آرام آرام هم بزنید تا رنگ ژل برفی و مات شود. سپس آن را داخل ظرف بریزید.
۳. وقتی ژل تقریباً سرد شد، فتیله را قرار دهید.
۴. وقتی ژل کاملاً سرد شد ستاره را روی روبان بچسبانید و سپس روبان را اطراف ظرف تقریباً در وسط وصل کنید. نکته طرح:
اگر برای جشن‌های خود شمع‌های ژله‌ای را در یک گروه چندتائی در اندازه‌ها و رنگ‌های سایه روشن مختلف بسازید. بسیار زیبا و جالب می‌باشند.

 

شمع‌ چهل تکه

شمع سازی


برای ساختن تکه‌های رنگی از روش ساخت شمع‌های ساده که با غوطه‌ور کردن در موم ساخته می‌شوند استفاده کنید و این تکه‌های زمانی جالب و زیبا می‌باشند که از رنگ‌‌های مختلف و شاد استفاده نمائید..

- مواد و لوازم مورد نیاز:


پارافین، رنگ موم در چند رنگ، فیتیله صاف، ظرف برای ذوب کردن موم به روش بن ماری، تیغ موکت‌بری، کاسه کوچک:
۱. قابلمه را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید و چند قوطی کوچک را در آن قرار داده و در هر کدام یک موم رنگی بریزید، همیشه یک یا دو رنگ روشن را همانند رنگ‌های دیگر انتخاب کنید و ذوب نمائید، به‌خاطر داشته باشید که رنگ‌های طنین‌انداز برای این روش بهتر می‌باشند بنابراین اگر لازم است مقدار کمی از رنگ‌ها را استفاده کنید.
۲. آب را حرارت دهید تا تمام موم رنگی شما ذوب شود یک تکه فیتیله کوتاه (در حدود ۱۵ سانتی‌متر) از فیتیله صاف یا یک فیتیله استفاده شده ببرید.
۳. فیتیله را مانند روش ساختن شمع‌های ساده و غوطه‌ور شده در موم رنگی غوطه‌ور کنید و تکرار کنید تا یک لایه موم ساخته شود و همین کار را با رنگ‌های دیگر هم انجام دهید و تکرار کنید تا لایه موم ساخته شود و تعداد غوطه‌ور کردن در هر رنگ را تغییر دهید تا عرض هر لایه مختلف شود. به غوطه‌ور کردن ادامه دهید و یک در میان در رنگ روشن و رنگ تیره عمل غوطه‌ور کردن را تکرار کنید تا یک شمع به پهنای شمع‌های غوطه‌ور شده یا کمی بزرگ‌تر از آنها ساخته شود.
۴. فیتیله را از یک انتهای موم بکشید، نه به‌طور کامل فقط تا نیمه بکشید، و سعی کنید که زیاد محکم کشیده نشود که بیرون آید.
۵. در یک قابلمه کوچک آب بریزید و حرارت دهید تا به جوش آید و چاقو را در آب جوش بزنید و به این طریق گرم کنید. و از انتهاء بدون فیتیله موم شروع کنید و یک لایه نازک موم را ببرید و فوراً آن‌را روی سطح شمع قرار دهید و این روش را ادامه دهید تا تمام موم به‌صورت برش داده شده روی شمع قرار بگیرد.
۶. باید بعد از غوطه‌‌ور کردن در موم رنگی ذوب شده آخری حدود ۱۵ دقیقه آن‌را آویزان کنید تا سفت شود و این‌کار باعث می‌شود که اغلب موم به اندازه کافی صاف شود (همیشه مقداری از فیتیله را باقی بگذارید تا همان‌طور که به انتهاء موم نزدیک‌ می‌شوید به وسیله فیتیله آن‌را نگه دارید).
۷. به اندازه‌ای که لازم است فیتیله را بیرون بکشید و به بریدن برش‌ها ادامه دهید و آنها را روی شمع قرار دهید تا به‌طور کامل سطح شمع پوشیده شود، برای یک نتیجه بهتر از چندین رنگ موم استفاده کنید و روی شمع بچسبانید.

- قالب‌ شمع‌های چهل تکه:برای ساختن تکه‌ها از قالب‌های کم‌عمق و کوچک استفاده نمائید و دیگر اینکه می‌‌توانید شمع را مانند شمع‌های ساده و غوطه‌ور شده که در کتاب شماره ۱ شمع‌سازی به‌طور کامل توضیح داده شده است درست کنید و سپس به تکه‌های کوچک ببرید و روی شمع بچسبانید. شمع با موم زده شده هم یکی دیگر از شمع‌های چهل‌ تکه می‌باشد و برای یک نتیجه بهتر و زیباتر می‌توانید تکه‌ها را به هر رنگی که دوست دارید رنگ بزنید. برای چسباندن تکه‌های موم (برای شمع‌های چهل تکه) بر روی شمع یکی از سه روش زیر را به‌کار ببرید:


روش ۱- موم را در قالب بریزید و بگذارید تا به‌طور کامل سفت شود، سپس آن‌را از قالب بردارید. یک بشقاب را روی اجاق گرم قرار دهید. تکه موم را از سمت پشتش به مدتی که فقط یک لایه نازک موم از پشت تکه موم قالب زده ذوب شود در آن قرار داده و به‌سرعت آن‌را روی شمع بچسبانید، و خوب فشار دهید تا در جای خود محکم شود،

روش ۲- موم را در قالب بریزید و بگذارید تا به‌طور کامل سفت شود، سپس از قالب بردارید. مقداری از تراشه‌های موم را در یک قوطی کوچک ذوب کنید و با یک چوب بستنی یا یک قلم‌مو از موم ذوب شده پشت تکه موم قالب‌زده (چهل تکه) بزنید و آن‌را روی شمع بچسبانید و محکم فشار دهید تا در جای خود قرار بگیرد.

روش۳- مقداری از تراشه‌های موم را در یک قوطی کوچک ذوب کنید و موم را در قالب بگذارید تا سفت شود تا بتوانید آن‌را از قالب جدا کنید ولی هنوز گرم و قابل انعطاف باشد. با یک چوب بستنی یا یک قلم مو از موم ذوب شده پشت تکه موم قالب‌زده بزنید و آن‌را روی شمع بچسبانید و در جای خود محکم فشار دهید تا موم سرد شود. اگر می‌خواهید یک تکه بزرگ را روی یک شمع گرد بچسبانید این بهترین روش می‌باشد

ساخت شمع‌های دکوپاژ

شمع دکوپاژ

مواد و وسایل مورد نیاز:


- سشوار
- چاقو طراحی
- دستمال کاغذی تزئینی یا حوله کاغذی به اندازه لازم
- چسب دکوپاژ
- قلم‌ مو پهن
- شمع استوانه‌ای
- قیچی طراحی● روش ساخت:۱. با قیچی دستمال کاغذی یا حوله کاغذی را ۳/۱ سانتی‌متر بزرگتر از اطراف هر دو (پیرامون) و ارتفاع شمع ببرید.
۲. با فلم‌موی پهن روی شمع را از چسب دکوپاژ به‌صورت نوارهای عمودی ۸/۳ سانتی‌متری بزنید. دستمال کاغذی را روی یک سطح صاف قرار دهید. نواحی چسب‌زده شمع را روی دستمال کاغذی بخوابانید، دقت کنید شمع درست در مرکز و صاف قرار بگیرد. چسب بیشتری روی شمع بزنید و شمع را داخل دستمال کاغذی بپیبچید تا بچسبد. این‌کار را ادامه دهید تا تمام شمع با کاغذ پوشانده شود. به‌وسیله انگشت چین‌های روی شمع یا برآمدگی اگر است صاف کنید ممکن از بعضی از چین‌ها باقی بماند سپس بگذارید تا خشک شود.
۳. با استفاده از چاقو طراحی با دقت اضافه‌های کاغذ را در بالا و پائین شمع ببرید.
۴. اطراف شمع را ۵ الی ۱۰ بار اسپری براق‌کننده بزنید و بعد از هر بار پوشاندن با اسپری بگذارید تا به‌طور کامل خشک شود سپس لایه بعدی را بزنید و با استفاده از سشوار می‌توانید مرحله خشک شدن را سریع‌تر کنید (باد سرد سشوار).

منبع : هنرکده
آدرس منبع : http://www. honarkadeh.ir
تزیین شمع با موم های نواریشمعشمع

 

نوارهای مومی را می توانید از مغازه مخصوص همین کار خریداری کنید . این نوارهای را با کمی فشار انگشت می توان روی شمع بکار برد . هر اندازه لازم باشد می توان آنرا برش داد .

شمع


نوار های طلائی شکل را بطور عمودی به فاصله 2 سانتیمتر از هم بکار ببرید .


شمع


در پایان شمع  می توانید نوارها را بصورت سبد ببافید .


شمع

 

منبع : جدیدترین
آدرس منبع : http://www.jadidtarin .com
 
 
آموزش شمع پودری

شمع پودری

طریقه رنگ كردن پارافین پولكی و پودری

پارافین را در یك كیسه فریزر ریخته و به میزان لازم از رنگ های شب نما یا فلورسنت به آن اضافه كنید و مرتب كیسه را تكان دهید تا پارافین رنگ بگیرد.


وسایل لازم:

- پارافین پودری
- رنگ شب نما یا فلورسنت


مراحل انجام كار:

۱- پارافین پودری را به رنگ های دلخواه در آورید و به صورت لایه لایه در ظرف مورد نظر بریزید.
۲- یك قلاب یا یك میله فلزی را درون ظرف، حاوی پارافین فرو برده و بیرون آورید تا شكل دلخواه شما به وجود آید.

موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


 
   


قالب وبلاگ

شعر فارسی

فروشگاه اینترنتی

فال حافظ

کسب درآمد

اس ام اس

تبادل لینک

فال ازدواج

طراحی بنر

<
كد جاوا در قالبسرا
> فروشگاه

لطفاً كمی صبر كنید ...

فروشگاه اینترنتی

پیشنهاد ما
محصولات برتر
محصولات جدید
Copyright © All rights reserved.